Wierność Przewodniczący Peter Jubber Składa wniosek dotyczący nowego funduszu Bitcoinów

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ujawniła złożenie nowego wniosku o utworzenie Funduszu Indeksów Bitcoin Trader. Wniosek został złożony przez Petera Jubbera, prezesa Fidelity i szefa działu strategii i planowania.

Co proponuje ten fundusz?
Fundusz wymienia Petera Jubbera na stanowisku prezesa. Wspomniany adres biurowy to Boston w siedzibie Fidelity. Dokument zgłoszeniowy został dziś opublikowany przez SEC. Zaproponowano w nim nowy fundusz pod nazwą „Wise Origin Bitcoin Index Fund I, LP.“ Jest on przeznaczony dla dużych inwestorów, którzy mogą mieć minimalny udział w wysokości 100,000 dolarów.

Prezes Fidelity Peter Jubber składa nową propozycję funduszu Bitcoin Fund.
Regulator nie ujawnił dalszych szczegółów na temat struktury funduszu ani rodzaju produktów, jakie będzie on posiadał. Nie wspomniał też, czy fundusz posiada już jakichś inwestorów.

Fidelity jest już liderem rynku kryptońskiego.

Fidelity Investments jest jednym z największych menedżerów aktywów na świecie, który zarządza aktywami o wartości ponad 8 bilionów dolarów. Firma pomaga klientom znaleźć bardziej ekologiczne pastwiska na rynkach kryptograficznych. Jest również jedną z pierwszych firm na Wall Street, która umożliwiła klientom obejrzenie swoich krypto walutowych udziałów w Coinbase bezpośrednio na swojej platformie.

Kryptońskie ramię inwestycyjne spółki uzyskało już zgodę na działalność jako regulowany trust w Nowym Jorku. Pomaga to firmie poszerzyć zakres działalności na rynkach kryptograficznych poza świadczenie usług powierniczych na rzecz klientów instytucjonalnych. Kryptońska spółka zależna firmy została utworzona w 2018 r., aby pomóc inwestorom instytucjonalnym, takim jak biura rodzinne i fundusze hedgingowe, w uzyskaniu ekspozycji na aktywa krypto walutowe za pośrednictwem pozagiełdowego biura transakcyjnego.

Spółka oferuje już swoim klientom usługi kryptograficzne powiązane z usługami klasy instytucjonalnej. Posiada usługi powiernicze dla użytkowników świadczących usługi powiernicze i kadry zarządzającej przez całą dobę. W czerwcu Ontario watchdog ujawnił, że firma posiada 10,6% udziałów w Hut 8, firmie zajmującej się wydobyciem kryptograficznym.

Nie jest jasne, czy SEC byłby zainteresowany zezwoleniem na fundusz Bitcoin. Regulator był jastrzębi w sprawie złożonych do tej pory przez ETF propozycji i nie wydaje się zadowolony z braku organizacji i regulacji w branży kryptograficznej.